• фифа

Потегот на ФИФА за покренување дисциплинска постапка против репрезентацијата на Србија за Дачиќ е лицемерен

Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ денеска го оцени како лицемерен потегот со кој Светската фудбалска организација (ФИФА) покрена дисциплинска постапка против репрезентацијата на Србија, откако во нејзината соблекувална на натпреварот со Бразил на Светското првенство во Катар, наводно било закачено знамето на која е прикажана територијата на Косово, со порака „Нема предавање”, …

Потегот на ФИФА за покренување дисциплинска постапка против репрезентацијата на Србија за Дачиќ е лицемерен Read More »