• ФФМ

У19: Селекторот Беари го објави списокот на играчите за дуелите со Турција

Младата репрезентација на Македонија до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Турција. На ФФМ тренинг центарот „Петар Милошевски“ – Скопје, избраниците на селекторот Дашмир Беари првиот дуел против Турција ќе го одиграат на 8 октомври во 14.00 часот. Втората контролна пресметка е закажана за 11 октомври со почеток во 14.30 …

У19: Селекторот Беари го објави списокот на играчите за дуелите со Турција Read More »