• Фајнал фор

Манасков ја претставува Македонија на Фајнал-фор турнирот во Задар

Откако македонските екипи на Вардар 1961 и Е. Пелистер останаа без пласман на СЕХА Газпром завршниот турнир, во хрватскиот Задар од 3-5 септември ќе имаме еден наш претставник. Македонското репрезентативно лево крило Дејан Манасков ги брани боите на Веспрем кој е еден од учесниците на Ф4 турнирот во битката за титулата во ова регионално натпреварување. …

Манасков ја претставува Македонија на Фајнал-фор турнирот во Задар Read More »