• Ердоган

Сопругата на Ердоган трпи критики откако се откри дека носи рачен часовник од 30.000 евра

Турската прва дама, Емине Ердоган, е на мета на критики во земјата, откако фотографија со која се промовира нејзината книга „Моите патувања во Африка“, откри дека поседува скапоцен часовник, наводно вреден најмалку 30.000 евра, јавуваат локалните медиуми. Според заменик-претседателот на опозициската Добра партија (ИЈИ), Ахмет Ерозан, часовникот со кој е фотографирана сопругата на турскиот претседател …

Сопругата на Ердоган трпи критики откако се откри дека носи рачен часовник од 30.000 евра Read More »