• ердал ракип

ВИДЕО: Зенит броеше до четири против Малме и новиот македонски репрезентативец Ракип

Одиграни се два нови натпревари од второто коло во Лигата на шампионите, триумфи забележаа екипите на Аталанта и Јанг Бојс. Во рамките од групата „Ф“ Аталанта ја забележа првата победа сезонава откако на стадионот во Бергамо со 1:0 славеше над швајцарскиот Јанг Бојс. Италијанците дојдоа до бодовите со погодок во 68 минута преку Песина, асистент …

ВИДЕО: Зенит броеше до четири против Малме и новиот македонски репрезентативец Ракип Read More »