• ема радукану

Чуден потег на грен слем шампионката, Радукану го отпушти тренерот само две недели по триумфот на УС Опен

Британската тенисерка Ема Радукану направи невообичаен потег само две недели откако победи на УС Опен, ја прекина соработката со тренерот Ендрју Ричардсон. Младата тенисерка на последниот годинешен грен слем турнир го оствари најголемиот успех во кариерата кога преку квалификациите дојде до титулата. Сепак, две недели подоцна, Радукану објави дека ја прекина соработката со Ендрју Ричардсон …

Чуден потег на грен слем шампионката, Радукану го отпушти тренерот само две недели по триумфот на УС Опен Read More »