• екскурзија

Кривична за директор кој ги одвел учениците на скапа екскурзија во Охрид

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И. А. (54) од село Требиште, Гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело несовесно работење во службата. Пријавениот, вработен како директор во СОУ „Маврово и Ростуше“, на 2.10.2018 организирал и спровел екскурзија без претходно објавен оглас и недозволено склучил договор со шест …

Кривична за директор кој ги одвел учениците на скапа екскурзија во Охрид Read More »