• ехф шампионат

Дукоска: Внесовме свежина и енергија во женскиот ракомет, ние сме фамилија која функционира како едно

Македонската женска кадетска репрезентација ни донесе радосни моменти откако го освои трофејот на ЕХФ шампионатот во Клаипеда (Литванија) од дивизијата Б за ракометарки до 17 години. Во големото финале нашата селекција предводена од стратегот Љубомир Савевски успеа со резултат 27:26 да слават против Исланд. Ваквиот фантастичен резултат им донесе учество на Европското првенство за кадетки …

Дукоска: Внесовме свежина и енергија во женскиот ракомет, ние сме фамилија која функционира како едно Read More »