• Едуардо Камавинга

Скандал на претставувањето на Камавинга во Реал: Па тој е поцрн од оделото кое го носи

Еден од најталентираните млади фудбалери, 18-годишниот Едуардо Камавинга во последните часови од летниот преден рок потпиша за Реал Мадрид, а на неговата официјална презентација се случи скандал кој го предизвика новинарка на шпанската државна телевијзија РТВЕ, Лорена Гонзалез. Лорена Гонзалез заборави да го исклучи микрофонот и даде расистичките коментар поврзан со изгледот на новиот фудбалер …

Скандал на претставувањето на Камавинга во Реал: Па тој е поцрн од оделото кое го носи Read More »