• едуардо гурбиндо

Вардар ќе добие 50.000 евра за трансферот на Гурбиндо во Динамо Букурешт

Шпанскиот ракометен репрезентативец Едуардо Гурбиндо и дефинитивно кариерата ќе ја продолжи во романскиот Динамо Букурешт откако во Вардар остана речиси еден месец. Гурбиндо брзо влезе во конфликт со тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ, но и како што самиот изјави, дека во Скопје не го пронашол проектот кој му бил ветуван во предоворите, по што побара …

Вардар ќе добие 50.000 евра за трансферот на Гурбиндо во Динамо Букурешт Read More »