Почина американскиот актер Ед Аснер

Американскиот актер Ед Аснер, најпознат по улогата на измислен ТВ – новинар Лу Грант и улогата во ситкомот „The Mary Tyler Moore Show“, а кај најмладата помлада публика познат како гласот на стариот Карл Фредериксен во анимираниот филм на Пиксар „Up“ од 2009 година, починал мирно во неделата наутро на 91 годишна возраст соопштило неговото …

Почина американскиот актер Ед Аснер Read More »