• е. пелистер

Е. Пелистер и Пролет им се вратија на победите во ракометната Суперлига

Е. Пелистер после поразот во дербито од Вардар 1961, денеска забележа триумф во ракометната Суперлига од петтото коло дома убедливо над Радовиш со 42:22. Во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола домаќините после првите 30 минути водеа со 19:10. Кај стрелците во триумфот Граџан осумпати се запиша во листата на стрелците, а еден погодок помалку …

Е. Пелистер и Пролет им се вратија на победите во ракометната Суперлига Read More »