• двајца мртви

Судар на хеликоптер и мал авион во Феникс, двајца мртви

Откако хеликоптер и едномоторен авион се судриле над Феникс, хеликоптерот се урнал и изгорел при што загинале два патника.   Авионот, пак, безбедно слетал на аеродромот, објавија властите, пренесува АП.   Загинале две лица   Наредникот Џејсон Меклиманс потврди дека судирот се случил во близина на градскиот аеродром Чендлер.   Меклиманс и портпаролот на противпожарната станица Кит Велч потврдија дека две лица загинале во хеликоптерот.   Видеото …

Судар на хеликоптер и мал авион во Феникс, двајца мртви Read More »