• дрога

Лишени од слобода двајца гостиварци, при претрес пронајдена дрога

Во Гостивар денеска околу 11.35 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода гостиварците К.С.(51) и Х.А.(54). – При претрес во станот на К.С. на улица „Гоце Делчев” во Гостивар, извршен со судска наредба, во кој бил затекнат и Х.А., биле пронајдени и одземени хероин, неколку пластични …

Лишени од слобода двајца гостиварци, при претрес пронајдена дрога Read More »