• драма

ВИДЕО: Двајца новинари правеа драма од ураганот Ида, случајни минувачи покажаа дека не е толку страшно

Ураганот Ида од вчера беснее на американското јужно крајбрежје, погодувајќи го брегот на сојузната држава Луизијана и се заканува да биде исти или за нијанса послаб од разорниот ураган Катрина кој во 2005 година го погоди Њу Орлеанс и предизвика масовни штети и евакуација на населението од популарниот град. На местото на ударот на Ида …

ВИДЕО: Двајца новинари правеа драма од ураганот Ида, случајни минувачи покажаа дека не е толку страшно Read More »