• драган бајиќ

Прв предизвик за македонскиот селектор Бајиќ во ФИБА Лигата на шампионите

Селекторот на најдобрата македонска кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ со својата Игокеа вечерва (18.30 часот), го пречекува солунски ПАОК. По Евролигата, оваа седмица ќе стартуваат натпреварите и од ФИБА Лигата на шампионите, особено интересна доколку се знае дека учествува и босанската екипа на Игокеа, која со успех ја предводи стратегот на нашите најдобри кошаркари. Тимот од …

Прв предизвик за македонскиот селектор Бајиќ во ФИБА Лигата на шампионите Read More »