• дождот

Славчо Попоски прогнозира: Издржете го уште малку дождот, следуваат топли денови, еве кога!

– Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно и СВЕЖО за овој период од годината со повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните предели каде локално се очекува да наврнат околу 20 л/м2 воден талог. Ќе има услови и за ретка појава на грмежи, а ќе дува и слаб до умерен …

Славчо Попоски прогнозира: Издржете го уште малку дождот, следуваат топли денови, еве кога! Read More »