• домашна

Полицијата уапси 28 лица кои биле на недозволена домашна забава

Денеска во 3 часот на подрачјето на Центар, од страна на полициски службеници од Полициска станица Центар и Одделение за криминалистички работи Центар и Бит Пазар лишени од слобода се 28 лица, поради постоење основано сомневање за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”. Имено, постапувајќи по претходна пријава, а по …

Полицијата уапси 28 лица кои биле на недозволена домашна забава Read More »