Силекс денеска ќе го дознае противникот во Лигата на шампионите

Силекс од Кратово ќе го претставува македонскиот фудбал ова лето во квалификациите од Лигата на шампионите. Денеска со ждрепка точно напладне во Нион ќе се дознае противникот на нашиот претставник, а УЕФА веќе ги објави и можните ривали. Силекс не е меѓу носителите во групата „4“, а за ривал ќе добие една од следните екипи: …

Силекс денеска ќе го дознае противникот во Лигата на шампионите Read More »