• динамо букурешт

Динамо Букурешт покажува интерес за Даниел Аврамовски

Моментно во најсилната романска лига после 10 кола сезонава Динамо Букурешт не котира добро и се наоѓа на претпоследната 15 позиција со шест бодови. Поради слабиот квалитет на екипата, нејзиниот тренер Мирчеа Редник е во потрага по нови и добри засилувања. Како што известува романскиот медиум „GSP“ на листата желби на Динамо (Б) се наоѓа …

Динамо Букурешт покажува интерес за Даниел Аврамовски Read More »