• диего симеоне

Неверојатни бројки кои покажуваат дека дојде крајот на една ера на Симеоне

Фудбалерите на Атлетико Мадрид повторно ги разочараа своите навивачи, откако беа елиминирани и од Лигата на шампионите. И покрај победата од 2:1 во првиот натпревар, Атлетико во реваншот загуби од Борусија Дортмунд со 4:2. Но, ова се бројките кои можеби најдобро покажуваат зошто Атлетико на тренерот Диего Симеоне не ги даваат посакуваните резултати. За почеток, …

Неверојатни бројки кои покажуваат дека дојде крајот на една ера на Симеоне Read More »