• Џон Мекинро

Ѓоковиќ за влакно избегна нова дисквалификација во Њујорк, за малку ќе удреше момче кои ги собира топките

Новак Ѓоковиќ го избегна најлошото можно сценарио во четвртфиналната пресметка на УС Опен против Матео Беретини кога во четвртиот сет ги загуби нервите и за малку ќе му се случеше истото од минатата година кога беше дисквалификуван бидејќи со топче погоди линиска судијка. . Ѓоковиќ водеше со 2:1 во сетови (5:7,6:2,6:2) и при резултат 3:1 …

Ѓоковиќ за влакно избегна нова дисквалификација во Њујорк, за малку ќе удреше момче кои ги собира топките Read More »