• џенова

ВИДЕО: Локатели ги враќа насмевките на „Старата дама“

Во градското дерби на Торино, во седмото коло од Серија А Јувентус славеше со минимален резултат (0:1), а стрелец на единствениот гол беше Мануел Локатели. Локатели беше и еден од стрелците во победата на Јувентус и во минатото коло дома против Сампдорија (3:2). Победничкиот гол за „Старата дама“ го постигна Мануел Локатели во 86 минута …

ВИДЕО: Локатели ги враќа насмевките на „Старата дама“ Read More »