• Детали

Нови детали за трагедијата во Велес: Тој сакал да ја задави, таа го убила со нож

Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишна девојка од Велес за кривично дело – Убиство. -На 29 септември, во раните утрински часови, во куќата во која живеела, осомничената при вршење семејно насилство лишила од живот 40–годишен маж со кого живеела во вонбрачна заедница. По вербална и физичка расправија меѓу …

Нови детали за трагедијата во Велес: Тој сакал да ја задави, таа го убила со нож Read More »