• централ парк

Ѓоковиќ е вакциниран и ќе игра на Австралија Опен?

Првиот тенисер на АТП ранг-листата, Новак Ѓоковиќ се најде во центарот на вниманието на јавноста поради една фотографија која според медиумите во САД е доказ дека тој е вакциниран против коронавирус. Пред неколку дена властите на австралиска сојузна држава Викторија чиј главен град е Мелбурн, донесе одлука сите спортисти кои сакаат да се натпреваруваат на …

Ѓоковиќ е вакциниран и ќе игра на Австралија Опен? Read More »