• брз рецепт

Домашни мајстории: Подгответе си топено сирење

Правењето топено сирење во домашни услови е многу едноставно, а тоа е повкусно од купеното и не содржи хемикалии. Има конзистенција како вистинско топено сирење, но, е по здраво, бидејќи нема вештачки додатоци. Ставете 500 г домашна урда во сад, додајте 1 јајце, 0,5 шолја сода бикарбона и 2/3 лажичка сол. За производот на крај …

Домашни мајстории: Подгответе си топено сирење Read More »