• борусија дортмунд

Страшна одмазда, дали Халанд ќе биде најплатениот фудбалер во светот?

Килијан Мбапе е една од главните теми во овој период, и натаму се шпекулира дека Французинот има намера да се пресели во Реал Мадрид на крајот од сезоната. ПСЖ ќе се обиде да го продаде напаѓачот оваа зима, но првиот човек на „кралскиот“ клуб Флорентино Перез ќе чека до јуни и го добие одличниот играч …

Страшна одмазда, дали Халанд ќе биде најплатениот фудбалер во светот? Read More »