• бислимоски

Бислимовски: РКЕ ги анализира бројките, сѐ уште не се знае колкаво би можело да биде поскапувањето на струјата

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски, без прецизен одговор колкаво би можело да биде поскапувањето на струјата за кое сѐ погласно периодов се зборува во јавноста. Во неговото вечерашно гостување во емисијата „Економски Магазин“ на Алсат, Бислимовски рече дека до нив веќе се доставени побарувањата на компаниите, а нивното разгледување е во …

Бислимовски: РКЕ ги анализира бројките, сѐ уште не се знае колкаво би можело да биде поскапувањето на струјата Read More »