• бил гејтс

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстајн беше голема грешка

Бил Гејтс во интервју за Си-Ен-Ен ја призна грешката, велејќи дека направил погрешна одлука бидејќи се дружел со осудениот педофил Џефри Епстајн, откривајќи дека биле заедно на неколку вечери. Пријателскиот однос на Гејтс и Епстајн датира уште од 2011-та, кога Епстајн уплатил средства за фондацијата на Гејтс и ЏП Морган, кое било причина за распавија на Гејтс и неговата сопруга. Сопругата …

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстајн беше голема грешка Read More »