• беше

Почина девојка од Ниш која беше удрена од пијан возач

Нишлијката М.Ш. (25) почина синоќа како последица од тешките повреди кои ги здобил во сообраќајната несреќа која се случи на 31 декември минатата година на раскрсницата од улиците Долновлашка и Миодраг Петровиќ Чкаља. Во девојката удрил автомобил „мазда“ кој го управувал нишлијата И.С (39) кој по алкотестирањето е откриено дека имал 1,4 промили алкохол. Девојчето …

Почина девојка од Ниш која беше удрена од пијан возач Read More »