• белград

Кина и Русија со поддршка кон Србија, бараат меѓународната заедница да нема двојни стандарди за косовското прашање

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска оствари средби со амбасадорите на Кина и на Русија во Белград, Чен Бо и Боцан Харченко, кои ги изнесоа ставовите на своите држави за настанатите тензии меѓу Србија и Косово, јави дописникот на МИА од Белград. Според соопштението од прес-службата на српскиот претседател, кинеската амбасадорка Чен му пренесе на Вучиќ …

Кина и Русија со поддршка кон Србија, бараат меѓународната заедница да нема двојни стандарди за косовското прашање Read More »