• автомобил

ВИДЕО | Поплави во Италија: Пожарникари спасија две лица од потонат автомобил

Италијански пожарникари спасиле двајца возачи од автомобил што бил речиси целосно потопен утрово во градот Форли.   Италијанската противпожарна служба Вигили дел Фуоко објави видео на кое се гледа како пожарникарите во гумен чамец се приближуваат до возилата кои потонале во водата по големото невреме, пишува Јаху њуз. Според локалните медиуми, возачите се пренесени на безбедно и …

ВИДЕО | Поплави во Италија: Пожарникари спасија две лица од потонат автомобил Read More »