• атп ранг листа

Ѓоковиќ ја започна 341. недела на чело на АТП ранг-листата

Новак Ѓоковиќ денеска ја започна 341. недела на првото место на АТП ранг-листата. Српскиот тенисер кој и неделата ќе ја носи титулата „најдобар на светот“ има 11.633 бодови, нешто повеќе од 1.000 бодови од Данил Медведев. Русинот кој не наоѓа на второто место има 10.575 бода и сосема извесно е дека Ѓоковиќ до крајот на …

Ѓоковиќ ја започна 341. недела на чело на АТП ранг-листата Read More »