• атлетика

Ивановски со медал и национален рекорд на Балканското првенство во Битола

Атлетската федерација на Македонија во Битола денеска во склоп на Градската атлетска трка „ТРЧАЈ БЕ“ го организираше Балканското првенство во полумаратон. Нашата земја беше домаќин на 10 јубилејно Балканско првенство, учествуваа натпреварувачи (мажи и жени) од 10 држави членки во индивидуална и екипна конкуренција, па патеката долга 21 километар низ улиците на Битола, „Градот на …

Ивановски со медал и национален рекорд на Балканското првенство во Битола Read More »