• Аргентина

ВИДЕО: Аргентина славеше без Меси, Канада во четвртфиналето на „Копа Америка“

Во вториот натпревар од групата на „Копа Америка“, репрезентацијата на Аргентина го победи Перу со 2:0 со головите на Лаутаро Мартинез (47, 86). Канадските фудбалери се пласираа во четвртфиналето на „Копа Америка“ што се одржува во САД. Во последното коло од групата А, Канаѓаните ремизираа 0:0 со Чиле, кој од 27 минута остана без исклучениот …

ВИДЕО: Аргентина славеше без Меси, Канада во четвртфиналето на „Копа Америка“ Read More »