• ангела меркел

Путин: Конструктивната соработка со Германија е во интерес на двете земји

Развојот на конструктивна соработка помеѓу Русија и Германија и нивната заедничка работа кога станува збор за меѓународни прашања би биле корисни за жителите на двете земји, напиша денеска во телеграма рускиот претседател Владимир Путин до германската канцеларка Ангела Меркел и претседателот Франк-Валтер Штајнмаер по повод Денот на германското единство. „Обединувањето на Германија стана важен историски …

Путин: Конструктивната соработка со Германија е во интерес на двете земји Read More »