• Анадолу Ефес

ВИДЕО: Стартуваше новата сезона во Евролигата, шампионот поразен од Реал Мадрид

Официјално стартуваа новите возбудувања во кошаркарската Евролигата (2021/2022), а веќе во првото коло актуелниот шампион Анадолу Ефес доживеа висок пораз од Реал Мадрид со резултат 82:69. „Кралевите“ имаа одличен почеток на натпреварот и веќе во првата четвртина имаа дури „плус 17“ поени предност (32:15). Стекнатото водство „кралевите“ лесно го одржуваа во понатамошниот дел од дуелот. …

ВИДЕО: Стартуваше новата сезона во Евролигата, шампионот поразен од Реал Мадрид Read More »