ФОТО: Новак во Токио ја најде двојничката на неговата сопруга

Новак Ѓоковиќ е главна ѕвезда во олимпиското село и на Игрите во Токио, и поради тоа често влегува во неочекувани ситуации и разговори. Но, Новак не можеше да помисли дека токму во Јапонија и во олимпиското село ќе ја сретне спортистката која личи на неговата сопруга Јелена. Српскиот тенисер ужива во олимпиското село и признава …

ФОТО: Новак во Токио ја најде двојничката на неговата сопруга Read More »