Доктор Александар Станков: Обдукциите на 14-те починати од модуларната болница ќе бидат завршени денеска

Директорот на Институтот за судска медицина, доктор Александар Станков, за „Слободен печат“ вели дека обдукциите на сите починати пациенти кои настрадаа во синоќешниот трагичен пожар кој изби во модуларната болница во Тетово ќе бидат завршени денеска. За да бидат идентификувани луѓето, не е исклучена можноста и да се користат и дополнителни методи. – Донесени се …

Доктор Александар Станков: Обдукциите на 14-те починати од модуларната болница ќе бидат завршени денеска Read More »