Новак извини за ова, ти си еден од најдобрите на сите времиња

Александар Зверев го урна сонот на Новак Ѓоковиќ за освојување на „златниот слем“ откако во полуфиналето на олимпискиот турнир го победи со 1:6,6:3,6:1. Германскиот тенисер многу емотивно ја доживеа победата над најдобрито светски тенисер, мечит го заврши во солзи, а на мрежата при поздратувањето му се обрати на Ѓоковиќ со зборовите: Ти си еден од …

Новак извини за ова, ти си еден од најдобрите на сите времиња Read More »