ВИДЕО: Можеше да му ја заврши кариерата на Меси, па доби црвен картон

Еден од најгрубите прекршоци е направен против Лионел Меси во последно време, барем кога станува збор за фудбалот на големата сцена. Играчот на репрезентацијата на Венецуела, Адријан Мартинез, за истиот прекршок, после ВАР снимката заработи директен црвен картон од главниот судија. За да бидат работите уште побизарни, Мартинез влезе во игра поради повредата на Веласкез …

ВИДЕО: Можеше да му ја заврши кариерата на Меси, па доби црвен картон Read More »