• аба2 лига

АБА2 лигата со 14 екипи, пет турнири и плеј-оф

Втората АБА лига оваа сезона ќе се игра на турнирите на Златибор, Осиек, Сараево, Бања Лука и Широки Бријег, а првиот турнир е закажан за 10 октомври, објавија организаторите на регионалното натпреварување. Следната сезона 14 екипи ќе се натпреваруваат во АБА 2 лигата за пласман во повисок ранг: Борац Бања Лука, Ловќен, Хелиос, Младост Земун, …

АБА2 лигата со 14 екипи, пет турнири и плеј-оф Read More »