• 20 загинати

Најмалку 20 загинати во автобуска несреќа во Перу

Најмалку 20 лица загинаа во автобуска несреќа во Перу, соопштија вчера локалните власти, пренесе ДПА. Автобусот бил се движел од градот Хуанчајло кон главниот град Лима кога се урнал во амбис  во  Паробамба. Осумнаесет лица загинале на местото на несреќата, додека двајца тешко повредени патници починале на пат кон болница, пренесува германската агенција. Во несреќата …

Најмалку 20 загинати во автобуска несреќа во Перу Read More »