• џамија

Во Франција уапсен млад следбеник на Хитлер, кој планирал масовно убиство во неговото средно училиште и џамија

Како што јави Радио Франсе, 19-годишно момче завчера е приведено и обвинето за планирање насилничка акција во своето поранешно средно училиште и во џамија во Поморска Сена, јави дописникот на МИА. Француската контраразузнавачката служба – ДГСИ во регионот на Ле Авр го уапсила момчето (19), кое е осомничено дека сакало да изврши масовно убиство во …

Во Франција уапсен млад следбеник на Хитлер, кој планирал масовно убиство во неговото средно училиште и џамија Read More »