• јаболка

Вкусно задоволство: Едноставен колач од јаболка

Доколку се мислите со каков десерт да ги изненадите вашите најблиски, имаме идеја за вас… Освен што изгледа убаво, овој колач ќе ве освои и со својот вкус… СОСТОЈКИ: 125 г путер 1 кутија чајни бисквити 3 јаболка 150 г ореви 4 јајца 1 шолја шеќер 1 шолја брашно 1 прашок за печиво 1 ванилин …

Вкусно задоволство: Едноставен колач од јаболка Read More »