• Ципрас

Ципрас: Младите не сакаат гигабајти и џепарлак, сакаат визија и перспектива

За сите актуелни теми во Грција, како што се економијата, пандемијата, вакцинацијата, иднината на младите, односите со Турција, но и Договорот од Преспа, говореше лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас за време на традиционалната прес-конференција во Солун, во рамките на Меѓународниот саем, јави дописничката на МИА од Атина. Ципрас упати критики до актуелната Влада за начинот …

Ципрас: Младите не сакаат гигабајти и џепарлак, сакаат визија и перспектива Read More »