• фудбал

ВИДЕО: Турски молер жонглира со канти за боја наместо топка, стана хит на интернет

35-годишен молер од турскиот град Урфа стана хит на ТикТок, откако објави видеа на кои го прикажува својот необичен талент – тој, слично како со фудбалска топка, жонглира со празни пластични канти за боја. Али Тургут, кој е поранешен фудбалер-аматер, вели дека на шега започнал да игра со кантите, откако станал молер кога му пропаднала …

ВИДЕО: Турски молер жонглира со канти за боја наместо топка, стана хит на интернет Read More »