• Фрчковски

Закани од пратеникот кон професорот: Милошоски му пркоси на Фрчкоски за амбасадорската позиција во ОН

Откако спикерот Талат Џафери, завчера на брифинг со новинарите, потврди дека професорот и поранешен министер Љубомир Фрчкоски е предложен за амбасадор во ООН и дека Антонио Милошоски треба да ја свика собраниската Комисија за надворешна политика, со што би почнала процедурата за негово поставување, со реакција се јави и Милошоски, кој на својот Фејсбук-профил се …

Закани од пратеникот кон професорот: Милошоски му пркоси на Фрчкоски за амбасадорската позиција во ОН Read More »