• форум

Вучиќ: Кина беше главната тема на маргините на Бледскиот стратешки форум

Големиот економски напредок на Кина бил главна тема на состаноците кои денеска се одржааво рамките на Бледскиот стратешки форум, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ, По завршувањето на Бледскиот форум , Вучиќ изјави дека главната тема била „како да се преговара за добивање инвестициски договор со Кина“. “Главната приказна пред камерите се климатските промени и зелената …

Вучиќ: Кина беше главната тема на маргините на Бледскиот стратешки форум Read More »