• формула 1

Хамилтон ја запиша 100 победа, Ферстапен од последното до второто место

Возачот на „Мерцедес“, Луис Хамилтон славеше денеска на трката за Големата награда на Русија во Формула 1 шампионатот. Британецот во Сочи (Русија) стигна до јубилејната 100 победа во својата кариера, на тој начин стана првиот возач во историјата кој стигна до триуфот број 100. Ландо Норис кој ја имаше пол позицијата го држеше првото место …

Хамилтон ја запиша 100 победа, Ферстапен од последното до второто место Read More »